Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ağınızı Microsoft 365 Ve Microsoft Teams Bağlantısı İçin Yapılandırın

Bu makale serisinde sizler için yapınızı Microsoft 365 ve Microsoft Teams için en uygun şekilde nasıl yapılandırılacağını sizler ile paylaşacağım. Bu süreçte kontrol etmeniz gereken birçok süreç var ve birçok firma bu kontrolleri ve ön hazırları yapılandırmadığı için Teams kullanımlarında ciddi problemler yaşıyorlar. Bu makale içerisinde süreçleri bir birine bağlayan ve kontrol etmeniz gereken yaklaşık 8 makale ekledim. Bu yol haritaları ile birçok destek verdiğim müşterilerdeki sorunları giderdim veya hiç başlamadan önlemiş oldum. Sizler içinde faydalı olacağını düşündüğüm için kaleme aldım. Umarım beğenirsiniz.

Hadi, başlayalım. En iyi güvenliği sağlarken Microsoft 365 ve Teams kullanıcılarınızın iyi ağ performansı ve işlevsel toplantılar deneyimlemesini nasıl sağlayacağımızı öğrenmeliyiz. Bonrix Software ağın güvenli çalışmasının iş için gerekli olduğunu yazıyor.

Microsoft Teams’ deki sesli ve görüntülü konferans, masaüstü paylaşımı ve iş açısından kritik diğer işlevler önemli düzeyde ağ trafiği oluşturabilir. Ağınızın, kullanıcıların özgürce iletişim kurması ve üretkenliği artırması için optimize edildiğinden emin olun.

Birçok kuruluş, daha verimli hale gelmek ve maliyetleri daha iyi yönetmek için gelişmekte olan teknoloji takip ederek yatırımlarını bulut ortamlarına yapıyor. Microsoft 365 ve Microsoft Teams ile aşağıdaki sorunları göz önünde bulundurmanız koşuluyla, şirket içinde olduğu kadar iyi çalışan bir bulut sistemi oluşturabilirsiniz:

  • Uygulamadan önce mevcut ağ kapasitenizi değerlendirin.
  • Microsoft 365 ve Teams ile ağınızı en iyi performans için yapılandırmayı planlayın.
  • Zero Trust ilkelerini kullanarak güvenliğinizi artırın.

Microsoft Teams, Microsoft 365 deneyiminin bir parçasıdır ve temel bulut bilgi işlem özelliklerini temel alır. Ağınızı, Teams için en iyi duruma getirmek Microsoft 365’i optimize ederek başlar, yazdığım makale sürecini izleyerek Teams’e özgü bazı ekstra adımları tamamlayabilirsiniz.

Çok uluslu büyük bir şirkette çalıştığınızı varsayalım. Yönetim kurulunuz, tüm dosya yönetimi, video konferans ve sohbet işlevlerini Teams’e ve Microsoft 365 aboneliğinize taşıma kararını onayladı. Ekiplerin oluşturabileceği beklenen trafiği idare edebilmesi için şirket içi ağınızı değerlendirme sorumluluğunu size verdiler.

Bu Makale dizisinde, yoğun Teams kullanımını destekleyen ağ altyapısını nasıl planlayacağımızı öreneceğiz.

Önkoşullar

  • Ağ terminolojisi ve teknolojisi bilgisi
  • TCP / IP ve DNS bilgisi

Yapılacak olan çalışmalara ait işlem başlıklarını sırası ile takip edebilirsiniz.

Öğrenme hedefleri

  • Microsoft 365 ve Teams’ de en iyi performansı oluşturan ağ ilkelerini tasarlamayı.
  • Microsoft 365 ile hızlı iletişim sağlamak için yerel ağınızı tasarlamayı.
  • Zero Trust ilkelerini uygulayarak ağ güvenliğinin nasıl optimize edileceğini tasarlamayı.
  • Teams toplantılarının kullanıcılar için en iyi şekilde çalıştığından nasıl emin olabileceğinizi.